Zoete Aardappel Brownie met walnoten
Zoete Aardappel Brownie met walnoten
Bereidingstijd: 40 min.
-
Personen:
+
Ingrediënten
- 400 gr zoete aardappel
- 150 gr dadels
- 40 gr amandelmeel
- 50 gr speltbloem
- 2 el rauwe cacao poeder
- 1 tl kaneel
- 3 el agave siroop
- 100 gr walnoten
- snuf zout
Topping:
- 2 el cacao nibs
- 2 el appstroop
- 1 el kokosolie
- goji-bessen
- 2 el gehakte walnoten
Deze brownie is gemaakt met zoete aardappel en dat was een mega groot succes!
Een gezonde brownie maken met zoete aardappel
Dit recept heb ik gemaakt op een zaterdagavond toen ik mij verveelde. Helaas kon ik geen kaartjes meer krijgen voor een leuk feestje, dus ik dacht: dan ga ik bakken! Brownies zijn echt my guilty pleasure, maar natuurlijk niet echt gezond. Dus, dat was mijn uitdaging. Een brownie maken waar ik mij niet schuldig over hoef te voelen. Het was zeer geslaagd vond ik zelf!
Dit recept een gezonde keuze, maar het is ook vegan! Zo moeilijk is het niet om een vegan versie te maken, dus why not?! Buiten het feit dat deze brownie heerlijk is, is het ook een plaatje om te zien, vinden jullie niet? Mijn saaie zaterdagavond thuis werd zo in ieder geval een stukje leuker!
Bereiding
Stap 1
Kook de zoete aardappelen gaar in ruim water met een klein sufje zout. Zorg dat je ze echt goed gaar kookt, want je mag het prakken tot een gladde puree. Zou eventueel ook in de keukenmachine kunnen.
Stap 2
Verwarm nu de oven op 180 graden.
Stap 3
Hak de dadels in de keukenmachine, samen met de zoete aardappel puree. Gebruik je geen keukenmachine dan hak je het fijn en meng het met de puree.
Stap 4
Meng nu het amandelmeel, speltbloem, cacaopoeder en kaneel erbij en meng goed door. Hak nu de walnoten in grove stukken en voeg dit ook bij het mengsel. Als laatste gaat de agave siroop erbij met de walnoten en een snuf zout.
Stap 5
Giet het mengel in een ingevette bakvorm en bak de brownie gaar in ongeveer 20 minuten. Check of het gaar is door er met een prikker of vork in te prikken. Blijft er niets plakken? Dan issie klaar!
Stap 6
Nu de garnering, die maak je alvast klaar als de brownie in de oven staat. Ik laat de gojibessen altijd even weken in warm water, dan zijn ze wat zachter. smelt wat kokosolie en meng dat met de appelstroop. Hak alvast de walnoten.
Stap 7
Wanneer de brownie afgekoeld is smeer je de appelstroop er over en strooi je walnoten, gojibessen en cacao nibs er overheen. KLAAR!
* Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn.
Feedback?
Geef je opmerkingen aan de chef en zorg dat het recept wordt verbeterd.
Stuur een bericht
Tiramisu: kidsproof en zwangerproof!
Deze kidsproof tiramisu is de ideale afsluiter van een kerstdiner of elk ander feest! Er zit geen koffie, rauw ei of alcohol in, dus het is helemaal geschikt voor de kleintjes en zwangerproof.
Bekijk ook eens deze recepten
Deel dit recept
Social media
Kopieer link