Deze quiche is gevuld met blokjes pompoen en spinazie en is heerlijk pittig door de toevoeling van oude kaas. Een quiche die bij het hele gezin in de smaak zal vallen.
Wat kun je maken met fles pompoen?
Een vraag die ik mezelf nogal vaak stel als ik weer eens een enorme fles pompoen gekocht heb. Want, eerlijk is eerlijk, het is nogal wat, een hele pompoen! Zeker wanneer je voor 1 of 2 personen kookt, krijg je deze meestal niet in 1 maaltijd op. Een quiche is perfect voor het verwerken van je restjes pompoen. In dit recept gebruik ik 500 gram pompoen. Mocht je dan nog iets over hebben, kun je een van de onderstaande recepten maken:
Nog een andere tip is om de pompoen te schillen en in blokjes te snijden. Vervolgens kun je de pompoen invriezen en blijft deze nog een aantal maanden goed in de vriezer. Wanneer je dit invriezen in porties doet, kun je makkelijk een beetje pompoen uit de vriezer halen voor een bepaald recept.

Pompoen quiche met spinazie
Hoeveelheid: 4-5 porties
Bereidingstijd: 30 minuten + 45 minuten oventijd
Ingrediënten:
500 gr fles pompoen, in blokjes
1 vel bladerdeeg (vers) of 5-6 plakjes bladerdeeg (diepvries)
2 kleine rode uien of 1 grote
5 eieren
200 ml room
75 gr oude kaas
200 gr spinazie
1 tl tijm
1 tl zout
peper
olie om in te bakken
boter
Bereiding:
- Verwarm de oven op 200 graden.
- Verdeel de pompoen blokjes over een bakplaat. Besprenkel de blokjes pompoen met olijfolie, een beetje zout en bak gaar in 15 minuten in de oven.
- Roerbak de spinazie in een beetje olie tot deze volledig geslonken is. Pers vervolgens al het water uit de spinazie. Gebruik hiervoor een vergiet, zodat al het vocht weg kan.
- Snipper de rode ui.
- Breek de eieren in een kom en klop samen met room, tijm en peper en zout tot een egaal mengsel.
- Vet de quiche vorm in met boter en bekleed het bladerdeeg over de bodem en zijkanten.
- Giet het eimengsel in de quiche vorm en verdeel hier vervolgens de rode ui, spinazie, oude kaas en blokjes pompoen in. Bak de quiche af in ongeveer 45 minuten.
2 Comments
Mireille
21 december 2020 at 17:46Hoi hoi, zet de quiche net in de oven, dus ben razend benieuwd. Misschien dat ik er overheen heb gelezen, maar ik mis in het recept de toevoeging van de kaas..
Groetjes Mireille
Jaimy
22 december 2020 at 18:55Hi, die mag als laatste over de quiche, voordat deze de oven in gaat.